Jdi na obsah Jdi na menu
 


Suplementace nebo-li doplňky stravy

 Vyjmenuji zde jen několik nejznámějších dolňků, jinak samozřejme existují další stovky a stovky.

 

Protein

 Doplňek různých příchutí, který slouží k nárůstu svalové hmoty , někdy slouží jako náhražka stravy, skvělý zdroj bílkovin.

 

Kreatin

 Suplementace kreatinem zvyšuje intramuskulární koncentraci a tím i využitelnost ATP. Kreatin rapidně zvyšuje svalovou sílu a objem svalů (natahuje do svalů vodu). Sportovcům pomáhá rychle zlepšit fyzickou kondici a nabrat svalovou hmotu. Při užívání kreatinu se doporučují užívat hlavně jednoduché cukry (po fyzickém výkonu) a aminokyseliny BCAA. Kreatin je nejlepší přijímat hodinu před a ihned po výkonu.

 

Glutamin

 Neesenciální aminokyselina glutamin, je prokazatelně nejčastěji zastoupenou aminokyselinou ve svalové tkáni. Suplementace glutaminem se v poslední době stává velkým trendem ve sportu a díky schopnosti stimulovat svalový růst a vyplavit růstový hormon je jedním z nejrozšířenějších legálních suplementů v kulturistice.

 

HMB

 HMB snižuje účinek kortizolu na rozklad svalových bílkovin. HMB je tedy silně anti-katabolickou aminokyselinou, snižuje dopad kortizolu na destrukci svalů, např. u tvrdě trénujících sportovců.

Hlavní efekt účinků hmb se projevuje v nárůstu svalové hmoty, zvýšení síly a snížení podkožního tuku.
HMB snižuje rozsah proteinového rozkladu, podporovaného tréninkem, výsledkem je zvýšení množství svalové hmoty a zkvalitnění její funkce. Jde o přírodní suplement se schopností zvyšovat množství svalové hmoty, nárůstu síly a snižování podkožního tuku. Blokuje tvorbu kortizolu. HMB je rovněž vhodným suplementem pro překonání stagnace v kulturistice a snížení rizika přetrénování.

 

BCAA

 Aminokyseliny BCAA jsou prakticky nenahraditelné v situacích, kdy se tělo dostává do velmi nepříznivého katabolického stavu přetrénování (cvičení při nadměrné aerobní zátěži, vytrvalostní sporty, posilování apod.).
Free BCAA brání odbourávání svalových bílkovin, mají účinnou schopnost anabolizovat tkáně a působit tak proti využití svalů jako zdroje energie při fyzické zátěži. BCAA především chrání svalová vlákna v kritických situacích při posilování a cvičení před rozpadem, jejich účinek je možné považovat za anabolický.

 

 

Karnitin

 Karnitin je významným spalovačem tuků, umožňuje zvýšený fyzický výkon a působí i jako mozkový stimulátor (energizér i antistresor současně) při velkém fyzickém nebo psychickém zatížení, zpomaluje a oddaluje pocit únavy. Navíc má blahodárný vliv na ochranu sdrečního svalu.

 

Lipodex

Lipodex je tzv. spalovačem budoucnosti

  • zrychluje metabolismus
  • termogenní a antidepresivní účinek
  • omezuje pocit hladu
  • zrychluje látkovou výměnu

 

Kofein

 Kofein přispívá k mobilizaci tukových zásob a způsobuje, že pracující sval tuk využije jako zdroj energie. To odsouvá vyčerpání zásob glykogenu a prodlužuje dobu, kterou je možno věnovat tréninku nebo požadovanému výkonu. Bohužel zatím nebyl dostatečně popsán mechanismus, jakým způsobem toho kofein dosahuje.

 

Želatina

 Slouží jako kloubní výživa, dodává tělu vápník a hořčík.

 

Nitrix

 Nitrix si rychle vybudoval pověst nejznámějšího a nejúspěšnějšího NO doplňku na světě. Je vrcholem více než ročního výzkumu, vývoje a testování.

Nejjednodušší způsob, jakým vysvětlit fungování Nitrixu je jeho přirovnání k bortící se hrázi. Hráz slouží jako regulátor vody, zabraňující jejímu volnému odtékání z nádrže do řek a kanálů. Kdyby se nádrž protrhla, všechna voda by obrovskou silou vytekla, zcela naplnila všechny své tepny – řeky a kanály a prosákla půdou. Nitrix takto rozbíjí vnitřní tělesné hráze – otevírá krevní kanálky a způsobuje zvýšený přívod krve do svalů. Tím zcela naplní všechny svaly potřebnými živinami, které jsou obsaženy v této ojedinělé formuli a které umožní razantní zvětšení jejich objemu. Nitrix nastartuje transportní zásobovací systém, zaplaví svaly krví bohatou na živiny a způsobí konečný anabolický růst svalů za současného snižování tukových tkání.

 

Xplode

  • Okamžitý nárůst svalů a rozšíření cév
  • Permanentní radost a spokojenost – žádné nadýmání, bolesti žaludku nebo nabírání tukové hmoty, jen obrovské svaly pevné jako skála
  • Dokonalé spojení mysli a svalů: stimuluje mozek, napomůže k 100% koncentraci vaší mysli na každé opakování
  • Zajišťuje komplexní hydrataci svalů a jejich maximální nasycení živinami
  • Konečně bude veškeré vaše úsilí odměněno rychlými a viditelnými výsledky.

NO-XPLODE funguje již několik málo minut po konzumaci. Udrží pozornost vaší mysli a napumpování vašeho těla při každém tréninku. Žádný jiný výrobek tohle nedokáže.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Sport nebo alchymie?

(jaromir (jandejsek) volavka, 11. 7. 2013 21:38)

Pravda sice neni v dnesni dobe popularni, ale cestny clovek by ji mel vyslovit.
Honba za zvysovanim vykonu a telesnou krasou znicila sport, a ne jen kulturistiku, vzpirani, cyklistiku, atletiku...... ale vnimani sportu obecne i vnimani sportovcu i vsech ostatnich lidi. Jste alchymisti a ne sportovci. Kam se podely moralni hodnoty, jako napr. cest? Chemie do tela nepatri a do prirodnich pochodu se nezasahuje. Jak muze byt povazovan za sportovce clovek ktery lze a podvadi lidi i prirodu. Co jste bez tech zazracnych bobuli?
Na tuto otazku si odpovezte sami. ale pravda je takova ze tem skutecnym legendam z preddopingovych casu nesahate ani po kolena, ikdyz jsou vase vykony i svaly mnohem vetsi. Co se komu snazite dokazat? Sve svedomi preci nobelzete. Ani vitezstvi ktereho byste touto necistou cestou eventualne dosahli by nemelo zadnou hodnotu, snad jen falesna slava a penize. a pokud vam toto staci, pak jste velice povrchni, duchovne chudi a nemate na co byt hrdi. A jeste jedna vec, bez ohledu na to cemu chcete verit nebo cemu veri vetsina obyvatel teto zemekoule pravdu to nezmeni. To vase vecne soupereni mezi sebou vas mozna z materialniho hlediska nese vzhuru ale z moralniho a duchovniho hlediska vas tahne ke dnu. Skutecny sport je cestnou zalezitosti a spociva v necem jinem nez si myslite. Pravy sportovec je jako samurai, kdyby tak zacali uvazovat ti dnesni "sportovci" alchymisti , pak by jim cest velela spachat harakiri. Mimochodem otazka dopingu ve sportu se da snadno a lacino vyresit- Detektor lzi, na primou otazku prima odpoved. Berete nebo jste nekdy v minulosti bral steroidy, kreatin, ...... ? Ano? - Dozivotni distanc. Zamyslete se nad sebou a preji hodne stesti. ja neuznavam nic umeleho, ani vitamin C. Vyziva ma byt v dobrem a zdravem prirodnim jidle, a pokud to tak neni, pak je problem jinde a mozna si jen spatne vybirate potravu. S pozdravem jara.